W S Words w proponowanych kampaniach skupiamy się nie tylko na działaniach marketingowych i komunikacyjnych – czyli dotarciu do mediów, opowiadaniu angażujący historii twoim użytkownikom czy fanom w mediach społecznościowych. Wiedząc, że każda firma chce sprzedawać więcej, uwzględniamy w nich zawsze twoje cele sprzedażowe – takie jak lead genaration czy lead nurturing. Efektywna kampania marketingowa powinna uwzględniać cele sprzedażowe, a kampania sprzedażowa cele wizerunkowe firmy. Tym właśnie jest smarketing i to on zapewnia firmie pełen sukces oraz pozwala zwiększyć liczbę generowanych leadów oraz ich konwersję.

Według badania przeprowadzonego przez Aberdeen Group wdrożenie rozwiązań smarketingowych zapewnia nawet 20 procentowy wzrost przychodu firmy. Staje się to możliwe dzięki ujednoliceniu pracy obu działów w celu dostosowania procesów sprzedażowych do preferencji zakupowych klienta.

Smarketing jest nie tylko idealny do zastosowania w komunikacji i sprzedaży B2B, ale także np. w branży e-commerce. Internet traktuje każdego sprzedającego na równi. Żeby się wybić nad rynkową konkurencję, trzeba nie tylko znaleźć swój wyróżnik, ale także zachwycać obsługą i zrozumieniem klienta – zarówno pod kątem sprzedażowym (client service), jak i marketingowym.

W biznesie tylko ci, którzy wyjdą przed szereg, mają szansę na zwiększenie konwersji i przychodów oraz przyciągnięcia klienta na stałe do swojej marki.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!